Jarmark Wielkanocny w Krakowie

Krakow for you - Jarmark Wielkanocny w Krakowie  Już 27 marca rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie Jarmark Wielkanocny, który potrwa aż do Lanego Poniedziałku. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało około 50 kupców reprezentujących przede wszystkim region Małopolski, ale swoje wyroby zaprezentują też sprzedawcy z innych regionów Polski. Jak co roku będzie więc można kupić świąteczne stroiki, palmy i pisanki, a także obrusy, wyroby z masy solnej, siana lub drewna – jednym słowem wszystko, co potrzebne jest by wiosennie przystroić dom podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Oczywiście same bogato wyposażone kramy to nie koniec atrakcji tegorocznego Jarmarku. 27 marca o godzinie 12.00 nastąpi otwarcie targów połączone z rozpoczęciem akcji „Kraków wspiera UNICEF” polegającej na wydawaniu w formie reszty z zakupów Dobrych Dukatów, czyli cegiełek o wartości 4 zł. Całkowity dochód z Dobrych Dukatów zostanie przeznaczony na zakup produktów dla dzieci z krajów rozwijających się lub dotkniętych klęskami.
Dodatkowym atutem Wielkanocnego Jarmarku z pewnością będzie też kolejna edycja projektu „Małopolski Smak” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Skosztować będzie można świątecznych dań i tradycyjnych produktów regionu, których nie powinno zabraknąć podczas Świąt Wielkanocnych na krakowskich stołach.
Poza tym na krakowian i gości naszego miasta czekają pokazy obrzędów świątecznych, barwne korowody palmowe, koncerty zespołów regionalnych, spotkania z osobistościami ze świata mediów i kultury, wielkanocne malowanie pisanek, a także tradycyjny stół wielkanocny przy którym w Wielką Sobotę koszyczki poświęci ks. Infułat B. Fidelus. Zapraszamy!

Joanna Rzońca
 

źródło: Krakow For You

 
oferta promocyjna
first minute

+48 12 421 48 35


Reception

Popularne

Najwyżej oceniane

Oferta dla Ciebie!

Powiedz nam:
  • kiedy planujesz odwiedzić Kraków?
  • ile osób przyjedzie z Tobą?
  • podaj numer telefonu oraz mail

Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę!

Zapytaj nas!

All rights reserved © Krakow For You. Since 2001.